У Раді ухвалили законопроєкт щодо впровадження 305-го Регламенту в Україні

У Раді ухвалили законопроєкт щодо впровадження 305-го Регламенту в Україні

2 вересня 2020 р. Верховна Рада прийняла законопроєкт № 2698 «Про надання будівельної продукції на ринку»  щодо впровадження 305-го Регламенту.

Регламент №305/2011 встановлює гармонізовані умови для розміщення на ринку будівельних виробів з метою створення на території ЄС єдиного економічного простору та недопущення продукції та послуг, що можуть містити загрозу життю та здоров’ю людей та наносити шкоду оточуючому середовищу. 305-й Регламент розповсюджується в тому числі на вікна та двері.

Законопроєктом передбачено, що виробники повинні складати декларацію показників та маркувати продукцію знаком відповідності технічним регламентам. Після прийняття закону запланована розробка низки відповідних підзаконних нормативно-правових актів.

У липні 2020 вже було прийнято національний стандарт ДСТУ EN 14351-1:2020 Вікна та двері, гармонізований з європейським стандартом.

Що ж зміниться після впровадження Регламенту та нового ДСТУ?

Виробники або постачальники вікон та дверей матимуть:

  • проводити оцінку та верифікацію стабільності показників будівельної продукції, в тому числі вікон та дверей;

– запровадити виробничий контроль на підприємстві;

– за допомогою лабораторії провести власне початкове типове випробування продукції або отримати право скористатися випробуваннями, проведеними раніше системодавцем;

  • складати декларацію показників при введенні продукції в обіг;
  • маркувати продукцію знаком відповідності технічним регламентам.

Яким саме чином і якими саме органами буде здійснюватися нагляд і контроль продукції ще невідомо. Але відомо, які суттєві експлуатаційні характеристики вікон та дверей підлягатимуть випробуванням. Серед них:

Всі ці випробування вже можна пройти у лабораторії віконної техніки МІРОПЛАСТ, яка розпочала свою роботу у березні 2020 року.

Дізнайтесь більше про роботу лабораторії https://quality.wds.ua/
Перегляньте відео про тестування вікон та дверей https://youtu.be/1hgsGpzOwjc